Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Pozyskaj wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, ponieważ odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, wyzwalane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w łonie matki

Rodzaj wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako tadalis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra bez recepty

Napisano w problemy z potencją Tagi: , , , , , ,