Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich potrzeb zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców jest rozmaity, a w razie dużych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się oszukać – naturalna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, że zatuszowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy produkt posiada jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Napisano w moda Tagi: , ,