Jak dobrać długą suknię do figury?

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że elegancka, długa suknia pasuje każdej gwieździe, bez względu od figury czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie fasony sprawdzą się u różnych figur.
Wydłużona suknia prezentuje się super na pannie o potężnym wzroście, ale wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny zakładać ją w komplecie z butkami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że wyglądamy na wyższe, i również poprawiają wygląd figury – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wyeksponowana, co od razu wyszczupla talię.
Panny o figurze klepsydry muszą szukać modeli z gorsetem, który podkreśli biust także talię i wyeksponuje szczupłe ramiona. W takim przypadku świetnym wyborem byłaby wydłużona suknia o syrenim ogonie, to znaczy dopasowana w okolicy bioder i ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie noszą dwie sexi klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi tuszować znaczne biodra i mocne uda, tak więc długa suknia dla niej powinna przypominać kreację księżniczki z dopasowaną górą oraz rozkloszowanym dołem. Posiadając taką figurę unikaj ciuchów formatu „beza”, bardziej odpowiednie są modele z dołem w formacie trapezu lub litery A, które ukryją dół i zrównoważą proporcje.
Nietęga dodatkowo potężna kolumna może sobie pozwolić na strój asymetryczną i odsłaniającą sporo tuszy, jednak by dodać mu krągłości, musi być wykonana z trochę mocniejszego oraz mocnego materiału, który nada sylwetce kształt, zamiast mocno ją opasowywać. Dobrym wyborem jest suknia pozłacana czy wyszyta 3D deseniami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka powinna mieć -prosty albo lekko rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod piersiami. W takim razie warto także szukać sukienek z znacznym dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wizytowe

Napisano w moda Tagi: , , ,